topbar
منو

زیربندی ماشین آلات راهسازی UNDER CARRIAGE

زیربندی ماشین آلات راهسازی UNDER CARRIAGE

زیربندی در ماشین آلات راهسازی به طور معمول به قطعه های استفاده شده در قسمت چرخ و زنجیر و … گفته می شود. در زیر توضیحاتی درباره بعضی از این قطعه ها آورده می گردد.

کفشک TRACK SHOE :

کفشک ها قطعه های درگیر با زمین هستند که بنا به محیط کاری باید درست انتخاب شوند. کفشک ها در بلدوزر ها به خاطر حرکت دایم و انتقال قدرت و فشار به زمین بیشتر دچار خوردگی می شوند. اما در بیل های هیدرولیکی به دلیل ثابت بودن دستگاه و حرکت کم آن کمتر دچار خوردگی و آسیب می شوند. کفشک ها بسته به محیط کاری ، آلیاژ ها و اندازه های متفاوتی دارند.

لینک TRACK CHAIN :

لینک مهمترین جز تشکیل دهنده زنجیر است و وزن دستگاه را به زمین انتقال می دهد. بنابراین باید بالاترین مقاومت را نسبت به فرسایش و دیگر عوامل از بین برنده داشته باشد.

پین :

پین ها ضمن داشتن مقاومت بالا ، باید از سطحی صاف و دقیق برخوردار باشند.

بوش :

در ساخت بوش ها باید به اندازه ابعادی ، صیقلی بودن سطح و اندازه بهینه در ساخت آنها توجه کرد زیرا از اجزا مهم در انتقال نیرو ، قدرت و حرکت هستند.

رولیک ROLLER :

رولیک ها وظیفه انتقال وزن دستگاه را به مجموعه لینک و کفشک بر عهده دارند. رولیک ها جهت دهنده حرکت زنجیر ها نیز هستند. در فرآیند تولید رولیک ها برای رسیدن به استحکام بالا، ابتدا به روش فورجینگ (فورج) ساخته و سپس جوشکاری می شود.

انواع رولیک ها :

رولیک تک لیه ، دولبه و رولیک حمل کننده یا حمال

چرخ یا آیدلر IDLER :

چرخ یا آیدلر وظیفه تنظیم حرکت زنجیر و دفع تنش وارده از طرف زنجیر و همچنین تنظیم رولیک ها با زنجیر را بر عهده دارد. از آنجا که وظیفه آیدلر ، تنظیم صحیح حرکت زیربندی است ، نشان دهنده حساسیت این قطعه می باشد. بنابراین استفاده از قطعه مرغوب و با استحکام به خصوص در بلدوزر ها اثر قابل توجهی در طول عمر زیربندی ایفا می کند.

شرکت های زیادی در زمینه تولید زیربندی ماشین آلات راهسازی فعالیت می کنند که می توان از شرکت های BERCO , DCF , GETT , ITM و … نام برد.

سنگین یدک

berco خرید

سنگین یدک

ITR خرید

سنگین یدک

GETT خرید

فیلتر بر اساس شهر محصول
سنگین یدک
فیلتر بر اساس شهر محصول
تماس با ما
شما این محصولات را انتخاب کرده اید0
empty-cart

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

جهت مشاهده محصولات بیشتر به صفحات زیر مراجعه نمایید.
سنگین یدک

قابل توجه مشتریان محترم

قبل از ثبت سفارش محصول با شماره تماس  09981296011 تماس حاصل فرمایید